СУХИЙ ХІД

Багато хто з Вас знає навіщо потрібний водяний насос - обладнання створене для переміщення рідини та створення напору. Але мало хто знає, що таке робота насоса в режимі «сухий хід» і чим це небезпечно для насоса.

Отже, що таке «сухий хід»? У самій назві криється відповідь - робота насоса без води, "всуху", "сухий хід". У насос припиняє надходити рідина, він перестає створювати тиск, працюючи вхолосту, і через деякий час виходить з ладу.

Для того щоб розібратися, чому ж насос виходить з ладу, слід розібратися в його конструкції (див. мал.). Насос складається з електричної (п.9) та гідравлічної (п.1) частини. Гідравлічна частина складається з корпусу, інжектора-дифузора (п. 3), робочого колеса (п.4) та валу (п.5). На валу, розділяючи гідравлічну та електричну частину, стоїть торцеве ущільнення (п.6), забезпечуючи захист електродвигуна від попадання води.


При роботі, електродвигун нагрівається, рідина, що перекачується, забирає частину тепла, не даючи тим самим перегріватися. Коли вода перестає надходити (знизився рівень води у свердловині, закінчилася вода в ємності, кавітація), насос перестає охолоджуватися. Залишок води у гідравлічній частині перегрівається і починає кипіти.

У побутових насосах температурний режим повинен перевищувати 40°С. Це пов'язано з присутністю пластикових запчастин (інжектор, дифузор, робоче колесо) у гідравлічній частині. При підвищенні температурного режиму ці частини деформуються, унеможливлюючи подальшу роботу насоса

Ковзне торцеве ущільнення змащується рідиною, що перекачується. За відсутності рідини сила тертя між кільцями збільшується, торцеве перегрівається та руйнується. Електрична частина залишається без захисту – вода проходить у двигун, насос виходить із ладу.

Промислові насоси мають температурний режим +110°С, але вони вимагають захисту від «сухого ходу». Деталі цих насосів також перегріваються та руйнуються. (див. фото)

З практики насос може відпрацювати весь термін експлуатації без "сухого ходу", а може спрацювати наступного дня після покупки.

Звичайно покупець у цій ситуації розраховує на гарантійний ремонт насоса. Але в інструкції з експлуатації насосів, виробник попереджає, споживача про те, що "сухий хід" не відноситься до випадків гарантійного ремонту і рекомендує, купувати та встановлювати Захист по сухому ходу


Нашими фахівцями було здійснено введення в експлуатацію насосної станції Wilo COR-5 Helix V 1009/CR-FS, що підвищує тиск, розташованої в ЖК "Воронцовський" м. Дніпро, вул. Луговська, 255.


WILO HELIX V


Тип


Нормальний всмоктуючий високоефективний багатоступінчастий високонапірний відцентровий насос вертикального виконання з лінійними підключеннями.


Застосування

 • Водопостачання та підвищення тиску промислових циркуляційних систем
 • Технологічна вода
 • Контури циркуляції охолоджувальної води
 • Системи пожежогасіння
 • Мийні установки
 • Іригації

Особливості/переваги продукції

 • Оптимізована за ККД гідравлічна частина 2D/3D, виготовлена ​​методом лазерного зварювання, з оптимізованими гідродинамічними параметрами та показниками видалення газу
 • Корозійностійкі робоче та провідне колеса та ступінчастий корпус
 • Корпус насоса з оптимізованими гідродинамічними параметрами та значенням кавітаційного запасу, що допускається (NPSH)
 • Зручна для технічного обслуговування конструкція із захисним кожухом муфти підвищеної міцності.
 • Дозвіл до застосування в питному водопостачанні для насосів з деталями з нержавіючої сталі, що контактують з рідиною, що перекачується, (версія EPDM)